Űrtelenségek

Útszéli szerelem

…sajnos beteljesületlen, úgyhogy nem tettem ki a 18-as karikát 😉 😀 No meg, amikor 2012-ben beleszerettem, már leharcolt volt szegény… egy év múlva pedig megvettük a Házunkat. De kezdjük az elején.  Tura felé tőlünk Jászberényen keresztül vezet az út.  Amikor harmadik kastély-látogatásunkról hazafelé tartottunk, megpillantottam Őt egy utcasarkon… Az én képzeletem persze rögtön beindult… tájházat… Tovább »

Holt-Tisza kincse

A fegyverneki gőz- és hengermalom Története: “1860-ban épült ipari épület, az akkori élő Tisza partjára. A gőzfűrész üzem a Tiszán jött rönkfát dolgozta fel, míg a malomban őrölt liszt országos hírű volt. 1938-ban kiégett, majd helyreállítás után a II. világháború alatt ismét kiégett. 1956-ban átkötő vasakkal erősítették meg a falakat és az épületet termény tárolására… Tovább »

Vissza-igazolás

Félre ne értsetek! Akkor is fotóznám-fotóznánk az űrtelen helyeket, ha csak minket érdekelne. De így, hogy meg is mutatom őket a “nagyvilágnak”, azért jól esik, ha jön egy-két elismerő szó. Jó tudni, hogy nem állunk egyedül a világban ezzel a vonzalommal, és érdekel Mást is, úgy igazán, amit csinálunk. Jó érzés a dicséret, no! 😀… Tovább »

Csónakázó-tó

2015. április 7-én igencsak űrtelen volt ez a sziget a törökszentmiklósi Csónakázó-tó közepén, és nem csupán a hűvös idő miatt. Vadregényes bája gyerekkori emlékeket idézett. Főleg téli, jégen-csúszkálósakat (és nem csupán a hűvös idő miatt) – csónakázni már 25 évvel ezelőtt sem lehetett. Ettől persze még titokzatosabb volt a hely nekem, aki imádta Arthur Ransome… Tovább »

Régi malom

Áll a Város közepén egy régi malom – mi legalábbis így tudjuk, hogy malom volt. Kisebb, eldugott utcán lehet megközelíteni. Aki arra jár, valószínű észre sem veszi… vagy megszokta már 😉 Pontos információim (még) nincsenek az épületről, de utána járok 😉 A képek 2015 áprilisában készültek: Van még mit kideríteni az épületről… no meg belülről… Tovább »

Első szerelem

A hinta felkutatása után rögtön vérszemet kaptunk, és dacolva széllel-hideggel (autóval persze könnyű) szétnéztünk még a városban 😉 Utunk azonnal a “téglagyárhoz” vezetett, amit már régóta le szerettem volna fotózni. Az épület a régi Villanytelep (később a Téglagyár kiszolgáló épülete), amely a kelet felől városunkba érkezőket fogadja (és szerintem gyönyörű 😉 ). Az épület múltjáról néhány érdekesség:… Tovább »

Kezdeti lendület

Na jó, kezdem folytatom az elején. Persze ez sem ÚGY az eleje, ahogy kéne, nem a legkorábban lefotózott Űrtelenségünk, ellenben az első, amiről már tudtuk is, hogy az 😉 Egy könyvben rácsodálkoztam az általunk kedvelt helyek “összefoglaló nevére”, és tudatosak lettünk. 😉 Tudatos kutatásunk tehát 2015 áprilisában indult, Húsvét-hétfőn. Hideg volt, széllel bélelt. Nagy kirándulást… Tovább »

Össze-vissza

Nem időrendben haladok a fotóink feltöltésével. Az előző bejegyzésem végét azzal zártam, régi autónk már valószínűleg űrtelen… 🙁 Valahogy így: 2017. október 3. – Párom fotója egy roncstelepen (Szolnok) (Ahova annak kapcsán ment, hogy az én Bogaram ne kerüljön ide. Ez persze egy másik sztori 😉 A meglátogatott és “újrafelhasználásra” alkalmatlanná kiégett VW Bogárról nem volt… Tovább »

Tankolj fel lelkesedéssel!

Űrtelenséget kutatni konkrétan nem lehet. Mindenesetre van néhány alapfeltétel: 1. Bármerre jársz, bármilyen célból (persze legjobb egy nyugodt kirándulás), járj nyitott szemmel! 2. Légy fogékony az “eldugott” dolgok iránt! (Gyakran azért itt is megfigyelhető: elrejtőzni úgy lehet a legjobban, ha feltűnő helyen vagy 😉 ) Ez, azt kell mondanom, “gyári” adottság – vagy benned van… Tovább »

Bevezetés

Az elnevezés eredete: “Kedves Erik! Kérdés: Mi az az űrtelenség? Válasz: jelzés nélküli autóparkolók, szerelőaknák, használaton kívüli padlások és pincék, tüzelőanyag-tárolók, karbantartófolyosók, lepusztult ipartelepek, bedeszkázott lakóházak, lebontásra ítélt, betört ablakú gyárak, kikapcsolt erőművek, föld alatti létesítmények, raktárhelyiségek, bezárt kórházak, tűzlétrák, háztetők, bolthajtások, omladozó templomok életveszélyes tornyokkal, kibelezett üzemcsarnokok, százéves szennyvízcsatornák, sötét alagutak, átjárók, szellőzőrendszerek, lépcsőházak,… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!